PETAŞ
   

Alternative content

Get Adobe Flash player


 

 ADI KALİTEYLE ANILAN FİRMA: PETAŞ®


3 ana tıbbi cihaz grubunda üretim yapan PETAŞ
®, CE markalı ürünleriyle dünyanın birçok ülkesine ihracat gerçekleştirmektedir. 

Günümüz Türkiye'sinde araştırma, geliştirme destekli sanayi ve üretim, ülke ekonomisine katkı ve istihdam düşünüldüğünde oldukça değerli bir kavram haline gelmiştir. Dünya standartlarında teknolojisi, kaliteye verdiği önem ve buna bağlı olan sistem ve ürün kalitesiyle, tıbbi cihaz konusunda Türkiye'nin önde gelen markalarından biridir. 

34 yıldır sektöre hizmet vermektedir 

1977 yılında Ankara'da kurulan PETAŞ®, bu tarihten itibaren tıbbi cihaz üretiminde yüksek kalite, ileri teknoloji ve uygun fiyatı hedef alarak çalışmalarını yürütmektedir.

PETAŞ®, hastabaşı monitörleri, merkezi konsol ünitesi, elektrokardiyografi cihazları ve elektrocerrahi cihazları olmak üzere 3 ana tıbbi cihaz grubunda üretim yapmaktadır. Her zaman “Kalite”yi araç değil, amaç olarak ilke edinen PETAŞ®, müşteri istek ve beklentilerini en iyi şekilde karşılamak ve müşteri memnuniyetinin sürekliliğini sağlamak amacıyla ürünlerini uluslararası standartları karşılayacak seviyede üretildiğinin garantisi olarak, ISO 9001: 2008 ve ISO 13485: 2003 Kalite Sistemi'ni oluşturmuştur. PETAŞ®, bunun yanında MDD uyumlulukları sağlamış olup CE işaretini cihazlarına koyma hakkına sahip olmuştur. 

Hastabaşı monitörleri (KMA Serisi) 

Hastabaşı monitörleri bilindiği üzere tedavi boyunca hastanın önemli hayatsal fonksiyonlarının izlendiği cihazlardır. PETAŞ®geliştirdiği KMA® serisiyle bu konuda başarısını kanıtlamış bir firmadır. KMA® serisi, 2010 yılına kadar toplam 9 jenerasyon cihazlardan oluşmaktadır. KMA® serisinin ilk cihazı KMA® 100 ile 1977 yılında üretilmiştir. Bundan sonra sırasıyla: KMA®200, KMA® 300, KMA® 400, KMA® 500, KMA® 600, KMA® 700, KMA® 800 ve en son teknoloji ile üretilmiş ailenin en yeni üyesi KMA® 900’dür.

KMA® serisi hastabaşı monitörleri, EKG, SpO2, solunum, invasive ve non- invasive kan basıncı, end-tidal ve inspired CO2, BIS, FiO2, Anestetik Gaz Modülü ve sıcaklık gibi hayatsal parametrelerin monitörize edildiği mikroişlemci kontrollü hastabaşı monitörleridir. Bu serinin en son ve en yeni modeli olan KMA 900 bu özelliklerin tümüne sahiptir. KMA serisi cihazların en son modeli olan KMA® 900 serisi Merkezi monitöre kablosuz bağlantı kurabilmektedir. Böylece hastaların izlendiği ünitelerin dışında, hastanenin başka bir odasında da hasta izlenebilmekte, alarm durumunda müdahale edilebilmektedir.


Merkezi Kontrol Sistemi (MK Serisi) 

Merkezi konsol bilgisayarı, birden fazla hastabaşı monitörünün tek bir yerden izlenmesini sağlayan bir yazılımdır. Monitörlerin tüm alarm verilerini görsel ve sesli gösterebilmenin yanı sıra bağlı herhangi bir monitörün detaylı bilgilerine de rahatlıkla ulaşabilmektedir.

Merkezi Konsol bilgisayarı, PETAŞ’ın üstün ARGE ekibinin üretmiş olduğu özel bir yazılımdır. Şu ana kadar MK serisi 6 jenerasyon üretim geçmişi bulunmaktadır.

İlk MK® serisi 19 yılında üretilmiş, daha sonra sırasıyla: MK® 110, MK® 220, MK® 330, MK® 440, MK® 550 ve son olarak MK®660 üretilmiştir.

MK® 660 Merkezi Konsol Ünitesi en fazla 32 hastabaşı monitörü ile standart bir yerel ağ (LAN) üzerinden bağlantı kurarak bu monitörlerin uzaktan izlenmesine ve kontrol edilmesine olanak veren bir bilgisayar sistemi. Sisteme bağlı olan bütün hastabaşı monitörlerinin dalga şekilleri, ölçülen değerleri, alarm durumları, parametre ayarları ve durum eğrileri merkezi konsol ile uzaktan izlenebilir.

Elektrokardiyografi cihazları (KARDİOPET Serisi) 

KARDİOPET® serisi EKG cihazları PETAŞ® tarafından, elektrokardiyografi alanında uygulanan en son gelişmeler dikkate alınarak tasarlanmakta ve üretilmektedir. KARDİOPET® serisi şu ana kadar 6 jenerasyon olarak üretilmiştir. İlk KARDIOPET® cihazı KARDİOPET® 100’dür. Daha sonra sırayla: KARDİOPET® 200, 300, 400, 500 ve en son olarak KARDİOPET 600 üretilmiştir.

KARDİOPET® 600, kullanıcının kolaylıkla teşhis yapmasını sağlayacak özelliklerle donatılan cihazlar 3 mikroişlemci yardımı ile yüksek kalitede 12 derivasyon izleme ve kayıt imkânı sunmaktadır. Standart derivasyon grubuna ek olarak özel derivasyon seçimleri programlanabilmektedir. 32 hastaya kadar EKG bilgileri saklanabilen KARDİOPET® serisinde EKG sinyalleri analiz edilerek süre, potansiyel, eksen ve ST ölçümleri yapılarak rapor edilebilir.


Elektrocerrahi cihazları (PETKOT Serisi)

Elektrocerrahi (elektrokoter) cihazları PETAŞ’ın en önemli cihazlarından biri sayılabilir. PETKOT® serisi en iddialı serilerinden biridir. Şu ana kadar teknolojik geliştirme programı kapsamında PETKOT serisinden 6 jenerasyon üretilmiştir. İlk koter cihazı PETKOT® 100’dür. Bundan sonra sıra ile: PETKOT 200, 300, 400, 500, 500S ve son olarak en yeni ürün PETKOT® 600 üretilmiştir.

Model PETKOT® 600, PETAŞ® bünyesinde çalışan teknik kadro tarafından dizayn edilip geliştirilmiş bir elektrocerrahi cihazıdır. Hafifliği, boyutlarının küçüklüğü, üstün özellikleri ve kalitesi ile geniş bir kullanım alanına sahip olan PETKOT®600, kullanıcı güvenliği sağlanacak şekilde tasarlanmıştır. Cihaz, mikroişlemci denetimli olup, her açıldığında kendini test etmesi ve herhangi bir problem durumunda kullanıcıyı LCD ekranda Türkçe bir mesajla ve sesle uyarması bakımından etkili emniyet sistemleri ile donatılmıştır. PETKOT® 600 cihazı, "Genel Cerrahi", "Sıvı İçinde" ve "Laparoskopik" olmak üzere üç temel  modu bulunmaktadır. Buna ilave olarak, dokunun hassas kesilmesi ve koagüle edilmesinin istendiği durumlar için darbeli çalışma modu bulunmaktadır.


PETAŞ® Profesyonel Elektronik Sanayi ve Ticaret A. Ş. ©2010 Her hakkı Saklıdır Site Kullanım Koşulları ve Gizlilik İletişim